Elio - MaklerStrazny

Ahoj, som Elio.
Tvoj virtuálny finančák.

Postarám sa o to, aby tvoje peniaze pracovali vždy v tvoj prospech.

Čo robím a ako ti dokážem pomôcť?

Každý človek túži mať svojho anjela strážneho, ktorý by ho ochraňoval a pomáhal mu v ťažkých chvíľach. Moja úloha je veľmi podobná. Ochraňujem a pomáham ľuďom s peniazmi. Svet financií je často veľmi komplikovaný a nie každá ponuka je zrovna výhodná. Ja sa však vo svete peňazí dobre vyznám a dokážem ti pomôcť. Vyberiem ti ten najvýhodnejší úver, najlepšie poistenie, výnosnú investíciu či spoľahlivé sporenie. Pomôžem ti zlepšiť tvoju finančnú kondíciu tak, aby si bol pripravený na všetko, čo ti osud prihrá do cesty.

Životné poistenie

Rizikové životné poistenie

Čo by sa stalo s tvojím životom a rodinou, ak by si zo dňa na deň nemohol ďalej pracovať? Kvôli ťažkému úrazu, dlhej chorobe alebo závažnej diagnóze. Zmenil by sa tvoj život? Z čoho by žili tvoji blízki, ak by si náhle umrel? Odpoveďou je rizikové životné poistenie. To ponúka finančnú oporu v najťažších životných chvíľach. Ak budeš pripravený na najhoršie, prežiješ dlhý a pokojný život.

Poistenie majetku

Poistenie nehnuteľnosti

Do svojho bývania si určite investoval veľa peňazí, času a námahy. Teraz je dôležité, aby si svoj domov a jeho hodnotu dobre ochránil. Každý rok čelia už aj na Slovensku tisíce rodín záplavám, silnému vetru či zosuvu pôdy. Nehovoriac o výbuchoch plynu či ničivých požiaroch. Poistenie nehnuteľnosti je tou správnou cestou, ako neprísť o peniaze, ktoré si do svojho domu či bytu investoval.

Poistenie domácnosti

Kým poistenie nehnuteľnosti chráni samotnú stavbu tvojho domu či bytu (steny, podlahy, strechu), poistenie domácnosti ochráni všetky cennosti, ktoré sa nachádzajú vo vnútri. Ak máš doma drahú elektroniku, nábytok, rodinné šperky či iné vzácnosti, mal by si ich dobre chrániť. S poistením domácnosti získaš ochranu nielen proti zlodejom, ale napríklad aj proti požiaru či bežnému vytopeniu.

Poistenie auta

Povinné zmluvné poistenie (PZP)

Vďaka správnemu výberu PZP môžeš ušetriť desiatky eur. Pomôžem ti s výberom toho najlepšieho poistenia v pomere cena a kvalita. Porovnám užitočné pripoistenia, limity plnenia a odporučíme ti ten najvhodnejší variant. S takýmto PZP ušetríš hneď dvakrát - pri jeho výbere a aj v prípade, ak by došlo k poistenému plneniu.

Havarijné poistenie (KASKO)

Ak chceš svoje auto ochrániť na maximum, potrebuješ havarijné poistenie. Kedy ti najviac pomôže? V prípade havárie, krádeže, živelnej pohromy či vandalizmu na tvojom aute. Jeho súčasťou sú navyše aj non-stop asistenčné služby. Čokoľvek sa ti na tvojich cestách prihodí, nebudeš v tom sám. Pomoc budeš mať doslova na jedno zavolanie.

Cestovné poistenie

Krátkodobé

Chystáš sa s rodinou na dovolenku? Tak to si určite nezabudni pribaliť cestovné poistenie. Poskytne ti finančnú ochranu v prípade úrazu, návštevy lekára v zahraničí či krádeže batožín. Na dovolenke treba oddychovať a nie sa strachovať.

Celoročné

Ak počas roka cestuješ do zahraničia pravidelne a na dlhšiu dobu, tak potom je pre teba výhodné celoročné poistenie. S celoročnou platnosťou získaš aj zvýhodnenú cenu či extra bonusy (napr. meškanie letu, náhradné vozidlo).

Poistenie do hôr

Slovenské hory sú krásne, no skrývajú aj veľa nástrah. Ak patríš k milovníkom horskej turistiky tak isto vieš, že príroda je nevyspytateľná. Poistenie do hôr finančne kryje záchranárske úkony horskej služby, ktoré možno raz budeš sám potrebovať.

Úvery a pôžičky

Hypotekárny úver

Splň si svoj sen o vlastnom bývaní. Ak hľadáš pre seba a svoju rodinu nový domov, ale chýbajú ti financie, pomôže ti hypotekárny úver. Spoločne vyberieme úver s nízkym úrokom a stabilnou fixáciou.

Spotrebný úver

Tento typ pôžičky sa využíva hlavne na kúpu spotrebného tovaru (napr. auta, nábytku, elektroniky). Jeho výhodou sú vyššia požičaná suma, dlhšia doba splatnosti a stabilná úroková sadzba. Banka však môže od teba požadovať doklad o použití peňazí.

Pôžička na čokoľvek

Bezúčelový úver ponúka možnosť, ako získať peniaze na čokoľvek chceš. Jeho výhodou je stabilná úroková sadzba či možnosť predčasného splatenia bez poplatku. Úver získaš aj bez spoludlžníka alebo ručiteľa. Predstavuje rýchlu cestu k peniazom.

Investície a sporenie

Investovanie pre každého

Investorom sa môžeš stať už do 20 eur mesačne. Vysoká inflácia uberá z hodnoty peňazí, ktoré máš uložené v banke. Ak ich chceš ochrániť či dokonca navýšiť, začni investovať. Začiatočníkom odporúčam zvoliť podielové alebo ETF fondy. Je to veľmi jednoduché a všetko vybavíš online.

Investovanie pre náročnejších

Ak sa vo svete financií pohybuješ s istotou už nejakú dobu, zváž investíciu do akcií. Tie síce ponúkajú vyššiu mieru investičného rizika, ale rovnako aj výrazne vyšší zisk. Akcie si môžeš kúpiť sám alebo prostredníctvom brokera. Samozrejme, so všetkým ochotne pomôžem.

Investície do komodít a realít

Investovať môžeš aj do komodít, ktorých hodnotu overili stáročia. Takými sú napríklad zlato, umelecké diela alebo reality. Pozemok bude mať vždy svoju cenu, rovnako ako vzácne kovy. Takéto investovanie je dlhodobou stávkou na istotu.

Dôchodkové sporenie

II. dôchodkový pilier (DSS)

Ľudia na Slovensku starnú a rodí sa menej detí. V budúcnosti hrozí, že na štátne dôchodky nebude mať kto pracovať. Preto je veľmi dôležité myslieť na svoj dôchodok už dnes. V II. pilieri peniaze neposielaš štátu, ale na svoj vlastný účet a tvoje úspory sú dediteľné. Navyše sa počas celej doby sporenia zhodnocujú prostredníctvom fondov.

III. dôchodkový pilier (DDS)

Ak sa chceš naozaj zodpovedne pripraviť na dôstojnú starobu, odporúčam aj sporenie v III. dôchodkovom pilieri. Prečo? Na sporenie môže prispievať aj tvoj zamestnávateľ, sporenie je daňovo zvýhodnené, dediteľné a tvoje úspory sa opäť zhodnocujú prostredníctvom fondov.

Zdravotné poistenie

UNION

Union zdravotná poisťovňa ponúka svojim poistencom širokú ponuku zdravotných benefitov a to bez rozdielu veku, pohlavia alebo dĺžky poistenia. Na Slovenskom trhu pôsobí už viac než desať rokov, pričom čerpá zo skúseností holandskej materskej spoločnosť Achmea s 50-ročnou tradíciou.

DÔVERA

Dôvera zdravotná poisťovňa je najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku zabezpečujúca zdravotnú starostlivosť pre 1,6 milióna poistencov. Spolupracuje so všetkými typmi zdravotníckych zariadení, nemocnicami či laboratóriami.

VšZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca zdravotná poisťovňa na Slovensku. Poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia na kontaktných miestach, ktoré sú rozmiestnené na celom území našej republiky.

Ďalšie produkty

Poistenie zodpovednosti

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Môže sa v stať, že neúmyselne spôsobíš škodu na zdraví či majetku inej osoby. Ak máš poistenie zodpovednosti, poisťovňa túto škodu za teba preplatí. Poistenie je obzvlášť obľúbené medzi podnikateľmi alebo SZČO.

Refinancovanie úverov

Úrokové sadzby sa pri hypotekárnych či spotrebných úveroch rokmi menia. Jednoduchým refinancovaním si môžeš znížiť mesačné splátky v banke. Za roky splácania ušetríš stovky až tisíce eur. Ak hľadáš výhodnejší úver, aký dnes splácaš, tak ti s tým pomôžem.

Stavebné sporenie

V minulosti veľmi obľúbený produkt, ktorý má aj dnes čo ponúknuť. Ak plánuješ sporiť za účelom stavby či kúpy nehnuteľnosti, stavebné sporenie ti ponúka výhodnú úrokovú sadzbu, možnosť získať štátnu prémiu a zhodnotenie vkladov.

Blog

Na Slovensku jazdí bez PZP približne 9 % evidovaných vozidiel. Štát pokuty nedokáže efektívne vymáhať a prichádza o milióny eur

Okresné úrady dostanú každý rok viac ako 300-tisíc oznámení o vozidlách, ktorých majitelia nemajú uzatvorené povinné zmluvné poistenie (PZP). Z tohto množstva za minulý rok okresné úrady uložili pokuty iba v 6 600 prípadoch, čo je približne 2,2 %. Vďaka nefunkčnému systému tak prichádzame na Slov...

Príspevok na zvýšenú splátku úveru na bývanie

Vaše otázky k poskytovaniu príspevku na zvýšenú splátku úveru na bývanie je možné prekonzultovať telefonicky na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny na telefónnych linkách, ktoré boli zriadené za týmto účelom alebo písomne na e-mailovej adrese: uverovapomoc@upsvr.gov.sk. Predtým, ako budete Va...

Existuje tisíc situácií, ktoré vám pokazia dovolenku. Poradíme vám, ako sa na ne spoľahlivo pripraviť

Na dovolenku sa tento rok chystá 7 z 10 slovenských rodín. Najobľúbenejšou destináciou Slovákov sú už tradične pláže južnej Európy, každým rokom však pribúdajú aj nové exotické krajiny. V snahe ušetriť niekoľko desiatok eur, sa slovenskí dovolenkári zbytočne vystavujú riziku, že sa ich dovolenka ...

U nás ženy zarábajú rovnako ako muži. Zároveň zastávajú väčšiu polovicu našich riadiacich štruktúr

Rozdiel v mzdách mužov a žien na Slovensku je v súčasnosti až na úrovni 18,8 %. Je to oveľa viac ako  v priemere EÚ (cca 12 %). Ženy musia pracovať o dva mesiace dlhšie, aby dosiahli rovnakú ročnú mzdu ako muži. V spoločnosti Finanzpartner dlhodobo bojujeme proti rodovým predsudkom a diskrimináci...

Viete, v ktorom odvetví bola minulý rok priemerná mesačná mzda 2 428 eur?

Odpoviem hneď v úvode. Najvyššiu priemernú mesačnú mzdu vlani dosiahol sektor finančných a poisťovacích služieb. Podľa údajov Štatistického úradu SR (ŠÚSR) to bolo 2 428 eur, na druhom mieste skončilo odvetvie informačných technológií a komunikácie s priemernou mesačnou mzdou 2 405 eur. Ak uvažuj...

O svojom úspechu dnes rozhodujete vy sami – nie vaše vzdelanie

Viete, čo má spoločné Rihanna, Harrison Ford a Tom Cruise? Predtým, než sa stali svetovo slávnymi, pracovali dlhé roky v úplne iných povolaniach. Rihanna bola kadetkou v armáde, Harrison Ford sa dlhé roky živil ako tesár a Tom Cruise navštevoval františkánsky seminár s cieľom stať sa kňazom. Vaše...

Odber noviniek

Chcete byť vždy informovaní o najnovších trendoch, exkluzívnych ponukách a zaujímavých novinkách priamo od nás? Nechajte si posielať naše novinky! Stačí zadať Vašu e-mailovú adresu a prihlásiť sa na odber.